• July 15, 2019

Permian High School Honors - Odessa American: ECISD

e-Edition Subscribe

Permian High School Honors

Print
Font Size:
Default font size
Larger font size

Posted: Sunday, May 26, 2019 12:00 am

Valedictorian: Marshall Wemmer.

Salutatorian: Colton Higgins.

Senior Top Ten Graduates: 1, Marshall Wemmer; 2, Colton Higgins; 3, Brianna Dunston; 4, Sydnie Stewart; 5, Ryan Dominguez; 6, Christian Tschauner; 7, Criselle Velasco; 8, Haley Carrasco; 9, Bryson White; 10, Minji Ko.

Senior Board Officers: Cameron Morgan, president; Maryam Rajput, vice-president; Chloe Calhoun-Rivera, secretary; Mia Black, treasurer; Natalie Terry, historian.

Student Senate Officers: Joshua Smiley, president; Cameron Morgan, vice-president; Marshall Wemmer, treasurer; Kendra Cecil, secretary; John Allbright, parliamentarian.

Student Senate Executive Board Members: Maryam Rajput, Kylee Corbell, Conner Dobbs, Hannah Gore, Victoria Sparkman, Landon Satterwhite, CJ Lacey, Bethany Fierro, Avery Temple.

National Hispanic Merit Scholars: Christopher Pearce.

National Merit Commended Scholars: Briana Dunston.

National Honor Society Officers: Haley Carrasco, President; Ryan Dominguez, 1st Vice-President; Kylee Corbell, 2nd Vice-President; Chloe Calhoun-Rivera, Secretary; John Allbright, Treasurer; Briana Moore, Historian; Alayna Lopez, Historian.

National Honor Society Graduating Seniors: Alexandra Aldas, John Allbright, Angelica Alavarez, A’tyzjinae Anderson, Maximiliana Armendariz, Keatyn Armstrong, Brandon Benson, Mia Black, Robert Bland, Justin Bronaugh, Courtney Brown, Chloe Calhoun-Rivera, Haley Carrasco, Marc Anthony Casias, Kendra Cecil, Anahi Contreras, Kylee Corbell, Hailey Coulter, Haven Daniels, Rylee Day, Ryan Dominguez, Brianna Dunston, Lauryn Escalante, Jasmin Esparza, Bailey Franco, Lorissa Garcia, Luis Garcia, Ana Guerra, Weston Gulley, Marcella Gutierrez, Brinley Gwilliam, Garrett Hankins, Grant Hankins, Ella Hanson, Kelsey Haynes, Drake Hernandez, Allison Hetherington, Colton Higgins, Jaden Hinojos, Makenzie Hunt, Kyleigh Johnson, Melressa Johnson, Braelyn Jones, Gage Kemp, Caitlin King, Marisol Levario, Andrea Licon-Valdez, Alayna Lopez, Magdyel Lujan, Aydee Madrid, Joshua Martinez, Kelsi McCall, Tobi McCoy, Bryndle Meinkowsky, Caitlyn Meise, Andres Menchaca, Anais Miguel, Vincent Miramontes, Briana Moore, Kyree Moreno, Ana Mucharraz, Caleb Naylor, Natalie Nicolas, Andy Notley, Kelvin Panganiban, Gloria Pina, Ambriah Portillo, Gilian Prado, Maryam Rajput, Daniel Regalado, Dawson Reynolds, Briana Rincon, Annabel Rios, Coltyn Roemisch, Kathleen Seaton, Toby Sellers, Kyla Sestric, Hannah Shafer, Joshua Smiley, Holden Stowe, Elizabeth Stupp, Victoria Swindle, Natalie Terry, Caitlin Tidmore, Alisa Torres, Emerson Tucker, Keegan Tullos, Andrew Vega, Criselle Velasco, Shaylee Villanueva, Macey Ward, Caitlyn Washington, Marshall Wemmer, Bryson White, Brenna Wilson, Kizzie Wilson, Tristan Wood, Mia Abila, Rylee Garner, Yvanae Guardiola, Adrianna Hernandez, Devon Lara, D’ashya McGee, Brayden Rhea, Zane Stucks, Elizabeth Sunkees, Christian Tschauner, Humberto Zubia, Karisma Aguilar, Aiden Albidrez, Josh Aleman, Hannah Banker, Daniel Cavanaugh Gomez, Brianna Galindo, Randy Garcia, Kaenan Garms, Daniel Huitron, Jordan Muschalek, Hieu Nguyen, Christopher Pearce, Marcos Perez, Daniel Ricardo Carralero, Laura Sheffield, Joshua Stephenson, Orie Nzere, and Josie Hudson.

AP Scholar: John Eychaner, Brayden Hotchikins, Criselle Velasco, Marshall Wemmer.

AP Scholar With Distinction: Briana Dunston.

Academic Hall Of Fame: John Allbright, Robert Bland, Haley Carrasco, Jasmine Costilla, Brianna Dunston, Daniel Garcia, Rylee Garner, Isabella Gillis, Yvanae Guardiola, Weston Gulley, Brinley Gwilliam, Colton Higgins, Braydon Hotchkins, Zackery Martin, Cameron Morgan, Christopher Pearce, Kathleen Seaton, Sydnie Stewart, Holden Stowe, Elizabeth Stupp, Christian Tschauner, Criselle Velasco, Marshall Wemmer, Bryson White.

Permian Hall of Fame: Chloe Calhoun-Rivera, Haley Carrasco, Ryan Dominguez, Briana Dunston, Garrett Hankins, Grant Hankins, Colton Higgins, Hannah Shafer, Natalie Terry, Marshall Wemmer.

First Generation Senior Graduate: Amaris Acosta, Ernesto Alvarez, Dafne Antonino, Carolina Aranda Gomez, Yosaselly Arellano, Trey Autin, Cheyenne Baker, Brian Barraza, Edith Bonilla Ruiz, Leonardo Callejas, Jermiah Camacho, Rosary Candelas, Tiffany Cardenas, Hector Castelan, Jan Castillo, Kimberly Chavez, Aaron Contreras, Alejandro Contreras, Kristian Contreras, Edna Cuervo, C’Voccion Dalton, Jonathon Denmond, Joel Duron, Jose Fabela, Michael Fields, Lina Franco, Melissa Galindo, Olga Garcia, Alexis Gomez, Anahi Gonzalez, Victor Gonzalez, Raymond Guebara, Ana Guerra, Mayte Gutierrez Molina, Katy Haynes, Heidi Hernandez, Andre Herrera, Daniel Huitron, Elian Jimenez, Kirandeep Kaur, Johnny Lara,Viviana Lopez, Salvador Lopez, Karen Martinez, Victor Martinez, Kathryn McClellan, Tori McCrary, Joanna Mendoza, Jaslynn Minjarez, Mireya Montoya, Sabrina Morales, Mario Morales, Eduardo Orta, Elias Orta, Brianna Pando, Marcos Perez, Kiara Pineda, Jasmine Ramirez, Llismeray Ramos, Sergio Ramos, Christopher Reddick, Marianna Renteria, Damian Reyes, Cindy Colmo Rios, Alison Rodriguez, Yvette Serrano, Tyler Smith, Cezely Torres, Christoval Trejo, and Kayla Ybarra..

Senior Favorites: Zachary Burlingame and Kei Kei Williams.

Best Dressed: Devon Lara and Maryam Rajput.

Best Personality: Cameron Morgan and Chloe Calhoun-Rivera.

Most Talented: Joshua Smiley and Criselle Velasco.

Class Clown: Dominique Nelson and Kendra Cecil.

Mr. PHS: Joshua Smiley.

Ms. PHS: Kathleen Seaton.

Most School Spirit: Chris Reddick and Ranaejae Morill.

Most Athletic: Christian Tschauner and Natalie Terry.

Most Likely to be Famous: Jayden Salcido and Isabella Molinar.

Most Likely to Succeed: Marshall Wemmer and Haley Carrasco.

Homecoming King: Justin Hammond.

Homecoming King Court: Justin Hammond, Marshall Wemmer, Cameron Morgan, Edward Williams, Christian Tschauner, Rakeeb Adeyemi.

Homecoming Queen: Chloe Calhoun-Rivera.

Homecoming Queen Court: Chloe Calhoun-Rivera, Kei Kei Williams, Kylee Corbell, Isabella Molinar, Katie Seaton, Mia Black.

Senior Favorite Teacher: Ms. Barnett.

Senior Jokester Teacher: Ms. Love-Jackson.

Senior Teacher Most Like Grandma: Ms. Faught.

Senior Teacher Most Fun Class: Ms. Everett.

Senior Teacher Work Overload Class: Ms. May.

Football Spirit Flag Team: Josh Smiley, John Allbright, Holden Stowe, Garrett Rathbun, Abed Shalabi, Bowen Noyes, Jacob Davidson, Conner Dobbs, Brandon Benson, Brandon Burns, Nolan McKibben, Aidan Hernandez.

Business Professionals of America (BPA)

BPA Officers: Hannah Shafer, President; Grant Hankins, Vice-President; Ashton Aranda, Secretary; Garrett Hankins, Treasurer;.

BPA National Qualifiers: Caitlin King and Bryson White.

BPA National Torch Awards: Grant Hankins, Garrett Hankins, Andy Notley, Mason Sellers, Hannah Shafer.

BPA State Senior Qualifiers: John Allbright, Haley Carrasco, Angel Chavez, Hayley Culpepper, April Galindo, Luis Garcia, Yvanae Guardiola, Grant Hankins, Garrett Hankins, Adrianna Hernandez, Andre Herrera, Colton Higgins, Caitlin King, Devon Lara, Teodoso Lujan, Victoria Marin, Cameron Morgan, Andy Notley, Chloe Rivera, Mason Sellers, Hannah Shafer, Holden Stowe, Marshall Wemmer, Bryson White.

BPA State Junior Qualifiers: Ashton Aranda, Chandler Chestnut, Abby Gex, Noah Gunter, Raeslyn Miller, Matthew Manalo, Marcus Ruiz, Madilyn Smith, and Callie Stribling.

BPA Regional Competitors: Dom Cardenas, Jazmine Castellanos, Ariel Castillo, Seth Jimenez, Gillian Prado, James Sanchez, and Bryce Smith.

AWARDS

Prudential Spirit Community Award: Colton Higgins.

Wendy’s Heisman Award: Briana Moore and Christian Tschauner.

Perfect Attendance: Brianna Dunston, Clarence Releford, Coltyn Roesmisch, Bryson White.

Marine Corps Distinguished Athletes Award: Matthew Braden Jones.

Marine Corps Music Excellence Award: Marcella Gutierrez.

Marine Corps Scholastic Excellence Award: Caitlin Tidmore.

AWARDS FOR EXCELLENCE

Athletics: Rylee Day and Keatyn Armstrong.

Band: Brianna Galindo.

Career and Tech Co-op: Grant Hankins and Garrett Hankins.

Choir: Benjamin Corman.

English: Haley Carrasco.

Faculty Ambassadors: Joshua Smiley, Maryam Rajput.

Foreign Languages: Daniella Ricardo-Carralero.

Math: Bryson White.

Science: Christopher Pearce.

Social Studies: Brianna Dunston.

Junior Board Officers: Damian Christian, president; Brittney Mancha, McKenna Kouba.

Junior Favorites: Damian Christian and Hannah Gore.

Most Athletic: Joshua Garcia and Brianna Harris.

Most Likely To Succeed: Chandler Chestnut and Julissa Garcia.

Favorite Teacher: Ms. Love-Jackson.

National Honor Society (Juniors): Ashton Aranda, Aubree Barton, Joshua Batte, Abby Bavousett, Caden Bedrick, Hayden Bloch, Paul Covert, Chasadea Cox, Christopher Davis, Kaleb Evans, Berlyn Flores, Isaiah Flores, Abigail Gex, Arael Gondin Acosta, Xochitl Gonzalez, Makenna Kouba, Aliyah Lara, Angel Levario, Nadya Munoz, Catherine Nguyen VI, Hailey Ramos, Breanna Reed, Alex Urquidez, Ethan Valencia, Autumn Wells, Cayla Williams, Halie Winn.

Sophomore Favorites: Jakob Ortega and Tiffaney Russell.

Favorite Teacher: Mr. Garcia.

National Honor Society (Sophomores): Natalie Abila, Salma Alfonso Barizonte, Alexis Allen, Bailey Arenivas, Margaret Augesen, Teo Banks, Mia Beltran Moreno, Luke Bland, Marilee Blaylock, Justice Bustos, Jenises Calbillo, Reese Calhoun-Rivera, Elijah Calvillo, Makayla Canava, Kamryn Carrasco, Sharon Cavanaugh Gomez, Bella Cervantez, Jackson Chastain, Mason Claiborne, Robert Claiborne, Michelle Cobos, Javin Contreras, Natalie Couch, Andrea Davila, Bailey Dunston, Juan Elias, Bethani Fierro, Jabez Flores, Paolo Flores, William Floyd, Faith Fullbright, James Gilley, Allison Glasman, Jeffrey Glisson, Kennya Gomez, Isaac Granados, Brandon Hamilton, Trinity Hernandez, Claire Hill, Emily Hill, Caleb Hinojos, Monica Hinojos, Austin Jacobo, Andrew Jones, Ashley Kelly, Ryan Kelly, Sneha Kesavan, Trista Kiker, Gage Leverett, Emily Lopez, Marissa Lopez, Adamaris Madrid, Mara Marquez, Bryan Martinez, Karina Mendoza, Sarah Montales, Kristi Moore, Makaleigh Niemann, Edy Nieto, Madison Norrid, Ram Aziz Sebasia Ong, Vanessa Ontiveroz, Jessica Ortiz, Donavan Pando, Bindika Patel, Reese Pelopero, Nicholas Pursley, Bryson Ramsey, Robert Rangel, Gio Renacia, Nicolas Reyes, Alex Rodriguez, Andrea Rodriguez, Mia Rodriguez, Alexander Salcido, Sean Ronan Sanchez, Micheyla Smith, Zariah Soto, Ava Stadler, Nykayla Steadmon, Aydali Talamantes, Rylee Talbot, Camila Tiburcio Rubio, Emma Trevino, Vanessa Trevizo, Gilbert Vega, Jewliana Velasco, Alex Villanueva, Tyler Wade, Morgan Ward, Ramie Washington, Juliet Waswa, Joshua Weakland, Hailey Webster, Hannah Wheeler, Ray’Onna Williams, Brayden York and Marco Zapata.

Freshman Favorites: Sergio Salinas and Jaycee Lawrence.

Favorite Teacher: Mr. Serrano.

ART AWARDS

Permian High School TAEA Visual Art Scholastic Event All State Medalist: Dylana Luna. Elias Orta;.

Permian High School TAEA VASE Area Medalist: Josue Carrillo, Dylana Luna, Elias Orta, Dhruvkumar Patel, Aydali Talamantes;.

Permian High School TAEA Regional Medalist: Jacey, Sydney Anglin, Jenny Athyala (2 Medals), Vivian Beseril (2 Medals), Jorge Garcia, Maria Lopez, Dylana Luna, Ella Nardo (2 Medals), Nickolas Ramirez, Sierra Rios (2 Medals), Alexandra Sotelo, Rlee Talbot, Rachel Uriarte, Elijah Valenzuela, Celesta Vertiz, Evan Wright, Elizabeth Ybarra, Alize Aruirre, Paulina Castillo, Bailey Dunston (2 Medals), Jabez Flores, Gavin Gallardo, Natalie Garicia, Dariel Machado Garcia, Moses Herrera, Marissa Mota (2 Medals), Madasyn Olsen (2 Medals), Elias Orta (2 Medals), Trenton Robinson, Emilie Venegas (2 Medals), Maggie Augesen, Jillian Bartley (2 Medals), Hayden Bloch (2 Medals), Nayeli Bracamontes (2 Medals), Hanna Burton (2 Medals), Sydney Carley, Isaiah Castelo (2 Medals), Emily Chasco, Nastasia Corrales, Josue Carrillo, Abigail Gutierrez, Tagein, Amber Hammit, Daysha Johnson, Clara Long (2 Medals), Maia Lopez (2 Medals), Aydee Madrid, Rodrigo Melendez (2 Medals), Monica Murphy (2 Medals), Valeria Paez, Mausam Patel (2 Medals), Angelina Romero (2 Medals), Callie Stribling (2 Medals), Kyrstin Alvarado, Mekal Armstrong, Sophie Bishop. Manuel Guzman, Lexus Leo, Elijahz Mancha, Lauren Martinez, Ruben Mendez, Dallas Negre, Riley Nichols, Dhruvkumar Patel (2 Medals), Miguel Peevy, Elian Perez, Aydali Talmantes, Brandon Weathermon;.

ECISD Senior Portfolio Students: Jillian Bartley (UTPB $500.00 Freshman Grant), Nayeli Bracamontes (UTPB $500.00 Freshman Grant), Gavin Gallardo (UTPB $500.00 Freshman Grant), Abigail Gutierrez (UTPB $500.00 Freshman Grant), Tagein Halfacre (UTPB $500.00 Freshman Grant), Amber Hammit (UTPB $500.00 Freshman Grant), Marena Mendez (UTPB $500.00 Freshman Grant), Monica Murphy (UTPB $500.00 Freshman Grant), Elias Orta (UTPB $500.00 Freshman Grant), Trenton Robinson (UTPB $500.00 Freshman Grant), Emilie Venegas (UTPB $500.00 Grant).

ECISD Secondary Show 3-D Best of Show: Permian High School Sebastian Martinez.

ECISD Secondary Art Exhibition: 1st Place Ribbons; Dan Nguyen, Kayden Corroll, Jenny Athyala, Rylee, Talbot, Celeste Vertiz, Dhruvkumar Patel, Kyrstin Alvarado, Jasper Ward, Lexus Leo, Elijahz Mancha, Maria Quintero, Sebastian Martenez, Natalie Garcia, Natalie Garcia, Sierra Rois,Madison Garcia, Kaitlyn Wolf, Paulina Castillo, Daniel Garcia, Baily Dunston, Baily Dunston, Jabez Flores, Evan Johnston, Trenton Wood, Hanna Burton, Clara Long, Sydney Carley, Callie Stribling, Danaly Lopez, Dalynera Ramirez, Callie Stribling, Hayden Bloch, Masuam Patel, Clara Long, Rodrigo Melendez.

Second Place Ribbons: Madasyn Olson, Jose Lujan, Rachel Uriarte, Dan Nguyen, Jacey Anglin, Brandon Weathermon, Mekai Armstrong, Ruben Mendoza, Miguel Peevy, Dakari Davis, Elijah Valenzuela, Ella Nardo, Madison Miller, Alex Villanuera, Jabez Flores, Edric Acero, Masuam Patel, Emily Chasco, Angelina Romero, Smya Wardle, Rodrigo Melendez.

Third Place Ribbons: Aydali Talamentes, Taylor Esman, Aydal Talamentes, Sadie Bishop, Marco Zapata, Riley Nichols, Madasyn Olson, Alize Aguirre, Danny Lezama, Maria Lopez, Nevaeh GagnonHannah Uren, Isaiah Castel, Breanna Sollis.

HM Ribbons: Angelina Romero.

TEXAS SCHOLARS

Seniors: Mia Abila, Nahyeli Alvarado, Maria Araujo, Keatyn Armstrong, Jesette Bartley, Jillian Bartley, Brandon Benson, Mia Black, Jacqueline Bonilla, Courtney Brown, Chloe Calhoun-Rivera, Imanol Calzada Guedes, Haley Carrasco, Timiris Chadwick, Angel Chavez, Kylee Corbell, Edna Cuervo Hernandez, Haven Daniels Jacob Davidson, Treyvon Davis, Rylee Day, Nayeli Diaz, Brianna Dunston, Flor Flores Rodriguez, Bryanna Foster, Alexis Gomez, Yvanae Guardiola, Ana Maria Guerra, Manuel Guerrero, Abigail Gutierrez, Justin Hammond, Marcella Hensley, Kobe Hernandez, Colton Higgins, Treasure Hill, Josie Hudson, Makenzie Hunt, Tyeliyah Jones, Kirandeep Kaur, Ariel Klinke, Jaycie Lewis, Salvador Lopez, Magdyel Lujan, Samuel Martinez, Kelsi McCall, Tobi McCoy, Andres Menchaca, Rebecca Mendez, Mireya Montoya, Briana Moore, Ana Mucharraz, Jordan Muschalek, Orie Nzere, Jelena Olivas, Marcos Perez, Ambriah Portillo, Cynthia R Gomez, Maryam Rajput, Alexandra Ramirez, Daniel Regalado, Robeasia Sadler, Kathleen Seaton, Hannah Shafer, Chase Shuler Thurber, Clarissa Sifuentes, Oscar Sotelo Torres, Victoria Swindle, Emerson Tucker, Ricardo Vasquez, Shaylee Villanueva, Caitlyn Washington, Marshall Wemmer, Kei’Ausha Williams, Alexia Zepeda, Mercedes Zubiate, Cynthia Zuniga.

Juniors: Wendy Alcantar Dominguez, Sydney Anglin, Jazlyn Arroyo, Abby Bavousett, Ailene Castillo, Chandler Chestnut, Nastasia Corrales, Chasadea Cox, Samantha Delagado Vasquez, Halie Douglas, Macy Drainer, Isaiah Flores, Julissa Garcia, Presley Gonzales, Hannah Gore, Raeleigh Hensley, Cynthia Hernandez, Skylar Hubbard, Jasmine Jones, Makenna Kouba, Rosemarie Lachica, Britney Mancha, Noemi Marquez, Adam Martinez, McKenzie McBurney, Rodrigo Melendez, Vivianna Menchaca, Nidhi Patel, Zachary Robinson, Alexander Rose, Logan Rose, Madilyn Smith, Jose Solis, Victoria Sparkman, Dallas Swindle, Grace Wilkins, Parker Young, Madison Zaragoza.

Sophomores: Kendyn Armstrong, Luke Bland, Jenises Calbillo, Joshua Carbajal, Amaya Chavarria, Cassandra Covos, Braden Debes, Bailey Dunston, Bethani Fierro, Ebeny Fierro, Faith Fulbright, Kennya Gomez, Louis Gonzales, Kallan Grewell, Haylee Holguin, Austin Jacobo, Sneha Kesavan, Trista Kiker, Nathaniel Kleinbach, Josiah Moreno, Madison Norrid, Bindika Patel, Zariah Soto, Alexus Subia, Morgan Ward, Juliet Waswa.

Freshman: Jacey Anglin, Joaquin Armendariz, Emma Bavousett, Isabella Contreras, Johnathon Coy, Johnathon Cross, Lexamare Duarte-Jurado, Kyler Fife, Abigal George, Jacob Glasman, Swetha Kesavan, Joseph Kilgore, Jacey Kouba, Jonathan Martinez, Dhruvkumar Patel, Braeden Salzwedel, Alyssa Sanabria, Jelcea Schaffter, Joe Soto, Natalie Tovar, Garrett Watkins, Alice Zamorano.

Panther Scholars: Tanner Adams, Rakeeb Adeyemi, Karisma Aguilar, Aidan Albidrez, Alexandra Aldas, John Allbright, Angelica Alvarez, Maximiliana Armendariz, Keatyn Armstrong, Jesette Bartley, Jillian Bartley, Brandon Benson, Mia Black, Robert Bland, Nayeli Bracamontes, Justin Bronaugh, Courtney Brown, Madison Butler, Chloe Calhoun-Rivera, Haley Carrasco, Isaac Carrasco, Jose Casas, Kendra Cecil, Jaden Chavez, Sam Conrad, Anahi Contreras, Kylee Corbell, Benjamin Corman, Jasmine Costilla, Briton Coy Gonzalez, Haven Daniels, Jacob Davidson, Treyvon Davis, Rylee Day, Tristan Dixon, Ryan Dominguez, Baylie Drexler, John Duggan, Brianna Dunston, Joel Duron, Elissa Easley, Daniel Enriquez, Lauryn Escalante, Jasmin Esparza, Serenity Ferguson, Bryanna Foster, Mackenzie Freeman, April Galindo, Brianna Galindo, Audrey Garcia, Daniel Garcia, Lorissa Garcia, Kaenan Garms, Rylee Garner, Isabella Gillis, Thalaya Gonzalez, Breion Green, Yvanae Guardiola, Ana Guerra, Jenafur Guerrero Warren, Weston Gulley, Marcella Gutierrez, Brinley Gwilliam, Garrett Hankins, Grant Hankins, Ella Hanson, Logan Harrington, Courtnie Hays, Adrianna Hernandez, Drake Hernandez, Aidan Hernandez, Catana Herr, Allison Hetherington, Colton Higgins, Johnathon Hignojos, Jaden Hinojos, Josie Hudson, Devin Hurst, Elian Jimenez, Melressa Johnson, Daysha Johnson, Kyleigh Johnson, Gage Kemp, Caitlin King, Minji Ko, Devon Lara, Marisol Levario, Andrea Licon-Valdez, Emma London, Juan Lopez, Alayna Lopez, Luna Lozano, Lizeth Lujan, Aydee Madrid, Victoria Marin, Allison Marler, Iris Marquez, Zackery Martin, Joshua Martinez, Kelsi McCall, Tobi McCoy, Tori McCrary, Bryndle Meinkowsky, Caitlyn Meise, Andres Menchaca, Rebecca Mendez, Vanessa Mendoza, Gwendolyn Menzies, Vincent Miramontes, Isabella Molinar, Brianna Moore, Kyree Moreno, Cameron Morgan, Ana Mucharraz, Jordan Muschalek, Caleb Naylor, Natalie Nicholas, Andy Notley, Bowen Noyes, Orie Nzere, Cortni Ortega, Sabrina Owens, Mya Parker, Gilian Prado, Maryam Rajput, Alexandra Ramirez, Amaya Rangel, Daniel Regalado, Ashley Resendez, Brayden Rhea, Jaden Riggs, Briana Rincon, Annabel Rios, Israel Rodriguez, Nayeli Rodriguez, Sebastian Rodriguez, Brisa Romero, Jordyn Rudd, Kristen Saloman, Kathleen Seaton, Toby Sellers, Kyla Sestric, Hannah Shafer, Joshua Smiley, Bryce Smith, Hallie Stark, Sydnie Stewart, Wyatt Stiles, Holden Stowe, Zane Stucks, Elizabeth Stupp, Victoria Swindle, Joseph Tarango, Kennedy Taylor, Natalie Terry, Caitlin Tidmore, Juan Torres, Christian Tschauner, Emerson Tucker, Keegan Tullos, Tiared Valdez, Jose Valdez, Autumn Vasquez, Daniela Vasquez, Criselle Velasco, Macey Ward, Caitlyn Washington, Marshall Wemmer, Bryson White, Brenna Wilson, Kizzie Wilson, Savannah Winters, and Tristan Wood.

Core Complete Certificates: Maximiliana Armendariz, Brandon Benson, Mia Black, Jose Casas, Treyvon Davis, Isabella Gillis, Yvanae Guardiola, Ana Guerra, Ella Hanson, Courtine Hays, Colton Higgins, Jaden Hinojos, Josie Hudson, Daysha Johnson, Kyleigh Johnson, Minji Ko, Aydee Madrid, Kelsi McCall, Tobi McCoy, Andres Menchaca, Gwendolyn Menzies, Brianna Moore, Kyree Moreno, Gilian Prado, Daniel Regalado, Brian Rincon, Kyla Sestric, Hannah Shafer, Sydnie Stewart, Zane Stucks, Elizabeth Stupp, Victoria Swindle, Emerson Tuckers, Criselle Velasco, Marshall Wemmer, and Kizzie Wilson.

Associate Graduates: Brandon Benson, Mia Black, Jose Casas, Treyvon Davis, Isabella Gillis, Yvanae Guardiola, Ana Guerra, Courtnie Hays, Colton Higgins, Jaden Hinojos, Josie Hudson, Daysha Johnson, Kyleigh Johnson, Minji Ko, Aydee Madrid, Tobi McCoy, Andres Menchaca, Gwendolyn Menzies, Brianna Moore, Gilian Prado, Daniel Regalado, Briana Rincon, Hannah Shafer, Sydnie Stewart, Zane Stucks, Elizabeth Stupp, Emerson Tucker, Criselle Velasco, Marshall Wemmer, and Kizzie Wilson.

CERTIFICATES OF MASTERY CANDIDATES

Licensed Vociation Nurse: A’tyzjinae Anderson, Courtney Brown, Marisol Levario and Tiared Valez.

Firefighter Certification: Joel Duron and Joshua Martinez.

Cosmetology License: Thalaya Gonzalez, Melressa Johnson, Sabrina Owens, Nayeli Rodriguez, Autumn Vasquez.

Criminal Justice/Criminology: Breion Green, Devin Hurst, Juan Lopez.

Nursing Assistant: Edith Bonilla Ruiz, Bailee Fuller, Bailey Garza, Michael Lara, Alena Madero, Nayeli Marquez, Noely Medrano, Joanna Mendoza, Valeria Paez, Angelica Palma, Daniela Ca

Child Development Level I: Nayeli Bracamontes, Ana Guerra, Jordyn Rudd, Hallie Stark.

SCHOLARSHIPS

Grande Communications GEMS Scholarship: Haley Carrasco.

TCU Scholarships: Colton Higgins.

Optimist Club Scholarships: Colton Higgins, Daniel Enriquez, Brianna Moore, Grace Henry, Ben Corman, Kyleigh Johnson, Tristan Wood.

UTPB Education Foundation Scholarship: Ana Guerra.

UTPB Presidential Scholarships: Lauryn Escalante, Josie Hudson, Minji Ko, Chloe Rivera, Hannah Shafer, Holden Stowe, Kloi Watkins and Kizzie Wilson.

UTPB Freshman Merit Scholarships: Daniel Enriquez, John Eychaner, Chazitie Freeman, Jaden Hinojos, Helen Holandez, Braydon Hotchkin, Kyleigh Johnson, Emma London, Hieu Nguyen, Kyla Sestric, Joshua Smiley, Reagan Torres-Martinez, April Ward.

UTPB Freshman Grant Scholarships: Coby Fuentes, Brianna Galindo, Ana Guerra, Logan Harrington, Ismael Herrera, Gage Kemp, Michelle Martinez, Ana Mucharraz, Christopher Munoz, Maryam Rajput, Laura Sheffield.

Angelo State University Carr Scholarship: Chloe Calhoun-Rivera.

Permian Honor AESC Scholarship: Briana Moore.

Permian Honor Bob & Grace King Scholarship: Hannah Shafer.

Permian Honor Madhuri Vindhya Kumar Memorial Scholarship: Haley Carrasco.