„Aman Residences, Tokyo” i nowa marka „Janu Tokyo” wizytówkami miejskiego projektu rewitalizacji Toranomon-Azabudai

TOKIO–(BUSINESS WIRE)–lut 19, 2021–
Spółka Mori Building Co., Ltd., będąca jednym z czołowych deweloperów przestrzeni miejskiej w Japonii, ogłosiła dzisiaj nawiązanie partnerstwa z Aman, operatorem szerokiej gamy światowej klasy luksusowych hoteli i centrów wypoczynkowych. Umowa dotyczy inwestycji Toranomon-Azabudai Urban Redevelopment Project, ogromnego projektu rewitalizacji przestrzeni miejskiej, który po ukończeniu w 2023 r. tchnie nowe życie w duży obszar w centrum Tokio. Dwa główne efekty partnerstwa obejmują markową rezydencję „Aman Residences, Tokyo” oraz luksusowy hotel „Janu Tokyo” siostrzanej marki Aman, który jest pierwszym obiektem tej marki w Japonii.
Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20210219005061/pl/
Toranomon-Azabudai Project (image) (Graphic: Business Wire)
Shingo Tsuji, prezes i dyrektor generalny Mori Building, powiedział: „Aby pozostawić w tyle konkurencję w postaci najwspanialszych światowych miast, Tokio musi zwiększyć swoją siłę przyciągania. Mori Building łączy siły z Aman, operatorem szerokiej gamy światowej klasy obiektów wypoczynkowych, aby stworzyć najlepsze na świecie osiedle mieszkaniowe i hotel inny niż wszystko, co dotąd powstało w Tokio, w którym będzie można osiągnąć harmonię z naturą, spotykać się z innymi ludźmi i inspirować się wzajemnie poprzez kreatywność. Realizując tę nową formę >>miejskiego wellness<<, Mori Building sprawi, że atrakcyjność Tokio wzrośnie”.
Vladislav Doronin, przewodniczący i dyrektor generalny Aman i Janu, powiedział: „Realizacja naszych pierwszych rezydencji Aman Residences w Japonii stanowi kamień milowy w historii marki Aman i świadczy o bliskiej relacji i symbiozie naszej marki z tym krajem i jego niezwykłą kulturą. Praca z czołowym deweloperem Mori Building i przynależność do inwestycji Toranomon-Azabudai pozwoli nam stworzyć piąty obiekt Aman w Japonii. Właściciele będą mogli na stałe cieszyć się tym azylem, korzystając z trybu życia proponowanego przez markę Aman. W projekcie znajdzie się też miejsce dla Janu Tokyo. W tym bijącym sercu kultury i sztuki chcemy zapewnić gościom warunki do współuczestnictwa w tej bogatej społeczności i zaoferować im możliwość twórczej ekspresji”.
„Aman Residences, Tokyo” – przyjemność mieszkania w mieście, która nie ma sobie równych
Obiekt „Aman Residences, Tokyo” będzie zlokalizowany na piętrach 54-64 w 330-metrowym budynku A District Tower i zaoferuje 91 hotelowych rezydencji z dostępem do ekskluzywnych usług, w tym otwarte tylko dla mieszkańców Aman Spa (ok. 1400 m2). Gościnność będąca znakiem rozpoznawczym Aman, łącząca ciepło z bezpretensjonalnością, pozwoli mieszkańcom cieszyć się niezwykłym spokojem oraz widokiem na tętniącą życiem metropolię. Wyrafinowany design budynku Tower jest owocem mistrzowskiej pracy zespołu Pelli Clarke Pelli Architects (USA), a wnętrza zaprojektowało studio Yabu Pushelberg (Kanada).
„Janu Tokyo” – siostrzana marka Aman debiutuje w Japonii
Luksusowa marka hotelowa Aman – Janu – zadebiutuje w Japonii obiektem „Janu Tokyo” na piętrach 1-13 budynku B-2 District Tower. Hotel został zaprojektowany przez Denniston (Malezja) pod przewodnictwem Jeana-Michela Gathy’ego. Poza ok. 120 luksusowymi pokojami, z których każdy posiada wspaniały widok na centralny plac wypełniony bujną zielenią, „Janu Tokyo” zaoferuje największe spa w Japonii (ok. 3500 m2) z zabiegami i centrum fitness, sześć restauracji, kawiarnię, a także bary do odpoczynku i organizacji spotkań biznesowych. „Janu Tokyo” będzie dostępny dla gości z całego świata.
Aman
Spółka Aman została założona w 1988 roku, z zamiarem stworzenia szeregu zacisznych inwestycji budowlanych o bezpretensjonalnym, ciepłym charakterze przywodzącym na myśl gościnny dom. Świat po raz pierwszy poznał tę koncepcję wraz z pierwszą inwestycją spółki, Amanpuri (miejsce pokoju) w Phuket w Tajlandii. Od tego czasu firma dołączyła do swojej oferty 33 niezwykle komfortowe hotele i centra wypoczynkowe w 20 miejscach na całym świecie, a siedem kolejnych jest obecnie w budowie. Następnym obiektem Aman będzie „Aman New York”. W 2020 r. ogłoszono stworzenie nowej marki hoteli, Janu, co w sanskrycie oznacza „dusza”. Janu oferuje wyjątkowe podejście do gościnności, które w centrum uwagi stawia interakcje międzyludzkie, swobodną ekspresję i zdrowe relacje społeczne. Celem Janu jest równowaga serca i umysłu oraz ożywienie duszy. Janu startuje z trzema hotelami, które są obecnie budowane: Montenegro (2022), Al Ula w Arabii Saudyjskiej (2022) i Tokyo (2023), a w kolejce czekają już kolejne.
Mori Building
Mori Building to innowacyjna miejska spółka deweloperska z siedzibą w Tokio. W swojej działalności dąży ona do podniesienia atrakcyjności miast poprzez tworzenie i kultywowanie bezpiecznych, zrównoważonych i kosmopolitycznych ośrodków miejskich w oparciu o swoją autorską wizję „Pionowych Ogrodów Miejskich” złożonych z wysokiej zabudowy biznesowej, edukacyjnej, rekreacyjnej i mieszkalnej. Swoją wizję spółka realizowała dotychczas w takich innowacyjnych projektach jak m.in. ARK Hills, Roppongi Hills czy Toranomon Hills w Tokio oraz Shanghai World Financial Center (światowe centrum finansowe w Szanghaju). Mori Building zajmuje się także wynajmem nieruchomości, zarządzaniem projektami i doradztwem. Więcej informacji na: https://www.mori.co.jp/en/.
Powiązane linki
Informacja prasowa „Spółka Mori Building prezentuje zakrojoną na szeroką skalę inwestycję rewitalizacji centrum Tokio” opublikowana 22 sierpnia 2019 r.:
https://www.mori.co.jp/en/img/article/190822.pdf
Szczegółowe informacje na temat inwestycji Toranomon-Azabudai:
https://www.mori.co.jp/en/projects/toranomon—azabudai/img/fact—book.pdf
Film promocyjny z wizualizacjami Toranomon-Azabudai:
https://www.youtube.com/watch?v=5akVE7tWOto&feature=emb—logo
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com:https://www.businesswire.com/news/home/20210219005061/pl/
CONTACT: Kontakt z mediami z całego świata:
Public Relations, Mori Building Co., Ltd.
Saori Asano
tel. +81 (0)3 6406 6606
fax +81 (0)3 6406 9306
e-mailkoho@mori.co.jpWeber Shandwick Japan
Reina Matsushita (tel. +81 (0)80 2375 0295)
Mayuko Harada (tel. +81 (0)90 9006 4968)
lub Masashi Nonaka (tel. +81 (0)80 1037 7879)
e-mail:moribldg@webershandwick.com
KEYWORD: SINGAPORE JAPAN ASIA PACIFIC
INDUSTRY KEYWORD: RESIDENTIAL BUILDING & REAL ESTATE COMMERCIAL BUILDING & REAL ESTATE LODGING CONSTRUCTION & PROPERTY BUILDING SYSTEMS URBAN PLANNING TRAVEL
SOURCE: Mori Building Co., Ltd.
Copyright Business Wire 2021.
PUB: 02/19/2021 04:00 AM/DISC: 02/19/2021 04:00 AM
http://www.businesswire.com/news/home/20210219005061/pl